Jak napełnić pieczątki WAGRAF?
Jeżeli skończył Ci się tusz w pieczątce i widzisz, że jej treść zaczęła się źle odbijać na papierze to nieuchronny znak, że trzeba uzupełnić w niej tusz. Poniżej przedstawiamy, jak w kilku krokach sprawnie i bezpiecznie napełnić tusz pieczątki WAGRAF. Możesz to zrobić samodzielnie. Nie zajmie Ci to dużo czasu – praktyka czyni mistrza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą instrukcją.
Spis treści
Instrukcja jak napełnić pieczątki WAGRAF
Jeśli chcesz uzupełnić swoje pieczątki WAGRAF będą Ci potrzebne:
a) Gumowe rękawiczki jednorazowe – w czasie całej operacji istnieje ryzyko pobrudzenia rąk tuszem, który ciężko zmyć.
b) Nożyk lub coś ostrego – narzędzie będzie pomocne przy podważaniu plastikowych elementów które zabezpieczają miejsce dolewania tuszu.
d) Pieczątka WAGRAF, która chcemy uzupełnić.
Rękawiczki powinny zminimalizować ryzyko powstania uporczywych plam na Twoich rękach. Jeśli jednak w czasie całego procesu tusz zabrudzi Twoje ręce, zachęcamy do zapoznania się z wpisem na naszym blogu z poradami dotyczącymi zmywania plam z tuszu.
Zacznijmy od zabezpieczenia miejsca pracy. Na początku warto zaopatrzyć się w podkładkę na blat, np. kawałek ręcznika papierowego lub kartkę papieru. Ochroni powierzchnię blatu przed poplamieniem.
Cały proces dolewania tuszu do pieczątki WAGRAF rozpoczynamy od zdjęcia plastikowej zaślepki chroniącej warstwę stemplującą pieczątki. Jest to część pieczątki, którą zdejmujemy w celu wykonania odbicia na papierze.
Następnie ruchem dociskowym staramy się wydobyć ku górze część pieczątki zawierającą gumę stemplującą. Staramy się osiągnąć taki efekt jak przy wykonaniu odbicia, tylko zamiast blatu wykorzystujemy siłę rąk.
Za pomocą nożyka podważamy obudowę znajdująca się na około gumy tuszującej. Musimy ją zdjąć, aby móc dostać się do gąbki nasączonej tuszem.
Pod zdjęciu ramki, kolejnym krokiem będzie chwilowe usunięcie gumy tuszującej. Za pomocą nożyka można ją przenieść na kawałek ręcznika papierowego.
Zabieg najlepiej wykonać za pomocą jakiegoś przedmiotu, np. nożyka. Guma tuszująca jest dosyć mocno nasączona tuszem i łatwo można się wybrudzić przy jej ręcznym przenoszeniu.
Po zdjęciu warstwy gumy widzimy cartridge, który musimy nasączyć tuszem. Ostrożnie nalej na jego powierzchnię kilka kropel tuszu. Pamiętaj, że lepiej stopniowo uzupełniać tusz pieczątki WAGRAF mniejszymi partiami, niż od razu nalać za dużo tuszu. Grozi to zalaniem pieczątki.
O czym pamiętać po uzupełnieniu pieczątki WAGRAF?
Po zakończonym procesie nakładamy wcześniej zdjętą gumę z danymi. Następnie całość zabezpieczamy ramką.
Ostatnim Twoim zadaniem będzie odstawienie pieczątki WAGRAF na ok. godzinę w pozycji pionowej. Zabieg ten pozwoli na przyspieszenie całego procesu rozchodzenia się tuszu po wkładzie tuszującym. Dodatkowo pozwoli na jego równomierne rozejście się tuszu pieczątki WAGRAF.
Bardzo ważne, by zwrócić uwagę na skład pieczątki, ponieważ w zależności od zastosowanej technologii mogą się one mocno różnić. Uzupełnienie pieczątki tuszem nieodpowiedniej frakcji może spowodować jej uszkodzenie. Dlatego pieczątki WAGRAF najlepiej uzupełniać dedykowanym tuszem olejowym. W swojej ofercie posiadamy tusz marki Modico oraz WAGRAF, które dzięki swoim właściwościom będą odpowiednie do uzupełnienia pieczątki.
Dlaczego warto wybierać pieczątki WAGRAF?
Pieczątki WAGRAF mają nowoczesną konstrukcję – to automat o bardzo dobrych parametrach. Jest produkowana innowacyjną metodą błyskową. Pracuje wyjątkowo cicho. Będzie odpowiednia dla osób, które są wrażliwe na niektóre powtarzające się dźwięki.
Nie trzeba w niej również wymieniać tak często poduszek, jak to bywa w przypadku większości automatycznych pieczątek.
Na spodzie pieczątki WAGRAF zamontowane są podkładki antypoślizgowe, by podczas użytkowania zagwarantować precyzyjne, wyraźne i nierozmazane odbicie.
Nadaje się do transportu – posiada jedno z lepiej ocenianych zamknięć obudowy. Jej demontaż jest łatwy, więc cały proces uzupełniania pieczątki WAGRAF jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.