Czym zmyć tusz z pieczątki z rąk?
Masz dużo papierkowej roboty, a tusz niepostrzeżenie odciska się na rękach i ubraniach? Kolorowe ślady po tuszu z pieczątek z pewnością nie wyglądają zbyt estetycznie, zwłaszcza jeśli szykujesz się na zebranie sprawozdawcze lub masz umówionego klienta. Czy zatem zmyć tusz z pieczątek? Czy jest na to szybki sposób? Poznaj nasze proste metody.
Spis treści
Czy zmyć tusz z dłoni? Parę słów o skuteczności
Nawet najbardziej wprawieni w boju pracownicy, stają się od czasu do czasu ofiarą pieczątek. Tusz niepostrzeżenie odciska swoje piętno na rękach i ubraniach. Obecnie do wyboru są różne kolory tuszów do pieczątek, czerwone, zielone czy niebieskie. Nie wygląda to efektownie na rękach, a już szczególnie w miejscu pracy, przed ważnym spotkaniem bądź przy obsłudze klientów.
Niezawodna cytryna na tusz z pieczątki
Żółta i kwaśna, uznawana jest za jeden z najlepszych, naturalnych odplamiaczy i sposób na usunięcie trudnych zabrudzeń, między innymi właśnie z rąk. Cytryna, a dokładnie sok z niej wyciśnięty, jest odpowiedzią na to jak zmyć tusz z pieczątki. Zazwyczaj mamy ją w domu i jest często w firmowych kuchniach. Opcją jest sok cytrynowy bądź kwasek.
Pieczątki mają różne tusze, zabrudzenia po jednych schodzą już pod wodą z mydłem, a przy innych potrzebny jest mocniejszy kaliber.
Jeśli woda z mydłem nie wystarczy, to warto spróbować użyć soku z cytryny. Wyciskając owoc nad dłonią i wcierając w ślady po tuszu. A później umyć ręce mydłem.
Czym zmyć tusz? Szczyptą soli
Biały, słony dodatek do codziennej kuchni jest też świetnym naturalnym odplamiaczem! Gdy w pracy nie ma cytryny, to sól może ją zastąpić. Jak zmyć tusz z pieczątki przy użyciu soli? Robiąc papkę z soli i wody, a następnie pocierając zabrudzenia. To najprostszy sposób z użyciem soli.
Mocną, naturalną pastą odplamiającą jest połączenie soli i soku z cytryny. Do soli zamiast wody, należy wówczas dodać sok z cytryny. I taką papką umyć ręce. Jeśli tusz do pieczątek nadal jest na rękach, choć już pewnie w wersji mocno wyblakłej, to do takiej mieszanki można jeszcze dodać sody oczyszczonej.
Mocniejsze uderzenie w tusz z pieczątki – środki chemiczne i kosmetyczne
Tusz do pieczątek może pozostawić na rękach trudniejsze do zmycia plamy. To co się wtedy przydaje, jeśli mydło i wymienione wcześniej środki spożywcze zawiodą, to kosmetyki albo detergenty. Świetną opcją jest mleczko do demakijażu, ale nie takie zwykłe, a do wodoodpornego.
Tego typu mleczko jest delikatne dla skóry, a zarazem dobrze radzi sobie z tuszem, szczególnie z tuszem olejowym. Z zabrudzeniami na rękach po pieczątkach poradzi sobie też aceton- zmywacz do paznokci, rozpuszczalnik. Pomocny jest również pumeks kosmetyczny, najlepiej naturalny, którym można delikatnie zetrzeć plamy po tuszu na rękach.
Sięgając po mocniejszą broń przy plamach z pieczątek na dłoniach, niezbędny jest płatek kosmetyczny. Dzięki niemu działa się miejscowo, chroniąc pozostałą część ręki. Zarówno naturalne sposoby na to, jak zmyć tusz z pieczątki, jak i mocniejsze środki chemiczne, wysuszają skórę dłoni. Identycznie jest, gdy ręce myje się kilka razy mydłem pod rząd. W takiej sytuacji konieczne jest nawilżenie rąk, dobrym kremem przeznaczonym do ich pielęgnacji.
Walka z odbitą pieczątką na ręce nie zawsze jest równa, ale zazwyczaj w efekcie wygrana! W przypadku częstych śladów tuszu na rękach, warto zaopatrzyć się w pastę BHP.